|
ЗАТВЕРДЖЕНО: зі змінами та доповненнями
Рішенням «Служби економічної безпеки» Голова О.М. Кузнєцов
|
ПОЛОЖЕННЯ
«ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ»
(Ідентифікаційний код 38768932)
Розділ 1. Загальні положення.
1.1. «Головне управління по боротьбі з корупцією в органах державної влади України» (надалі «ГУ»), є структурно відокремлена група особового призначення, спеціалізований підрозділ «Служби економічної безпеки» (надалі «Служба») в Україні.
«ГУ» складається і діє як мобільна група у складі начальника та його заступників, співробітників та позаштатних співробітників, інспекторів, Старших детективів та детективів на території України та за її межами, за правосуб’єктністю обмежується правовими діями з проведення розслідувань.
Діяльність співробітників «ГУ» обумовлена виключно представницькими функціями та спрямована на захист та поновлення законних прав і свобод фізичних та юридичних осіб, які були порушені корупційними діяннями державних службовців, представниками органів місцевого самоврядування і діями посадових осіб усіх рівнів, надання допомоги органам і підрозділам правоохоронних та силових структур в проведенні антикорупційних заходів у відповідності до законодавства України.
Головне управління:
1.2. Своєю діяльністю сприяє втіленню в життя принципу верховенства права, розбудові демократичної, правової, соціальної української держави, спрямованої на захист інтересів українського народу в соціально-економічній та правовій сферах.
1.3. Формує світогляд та активну життєву позицію громадян України в становленні громадянського суспільства шляхом надання правової, інформаційної та організаційної допомоги в протидії корупційному тиску без виключення усім фізичним та юридичним особам, які своєю діяльністю сприяють розвитку економічного та інтелектуального потенціалу держави.
1.4. Забезпечує та реалізує виконання загальнодержавних, державних та міжнародних програм з захисту законних соціальних, економічних, наукових, творчих, культурних, національних, інформаційних, релігійних та інші прав і свобод усіх співробітників - з життя, честі і гідності, недоторканості та безпеки як найвищої соціальної цінності, задекларованої Конституцією України.
1.5. Здійснює свою діяльність на території всієї України через мережу місцевих територіальних управлінь, начальниками, заступниками начальників і співробітниками (інспекторами та радниками) яких проводиться просвітницька робота та руйнується громадська думка, яка навмисно була створена державою в громадянському суспільстві, стереотипами терпимого та безвідповідального ставлення до корупції, визначається і аналізується суспільна шкода корупції та неготовність громадян, протидіяти корупційним схемам, які нав’язані внутрішньою політикою та небажанням громадськості відмовлятися від вибору корупційних шляхів в розв’язанні особистих справ, чим створюються специфічні умови до нездатності і неможливості насамперед їх самих брати активну участь в антикорупційних заходах, вказуючи тим самим на слабкість громадянського суспільства у державі та відсутність можливості участі громадян і громадських організацій у забезпеченні основних принципів національної безпеки України.
1.6. У своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету міністрів України, Законом України «Про об’єднання громадян», «Про основи національної безпеки України», «Про звернення громадян», Законом України «Про благодійництво та благодійні організації», «Про підприємства в Україні» та чинним законодавством України, цим Положенням та локальними актами «Служби», що приймаються відповідними органами «Служби» у межах їх статутних повноважень.
1.7. Має круглу печатку(штамп), вимпел, нагрудний значок, службове посвідчення та спеціальний талон(вкладиш), знак, жетон, грамоти, дипломи, відзнаки, внутрішньовідомчу форму одягу, спеціальні внутрішньовідомчі звання та ранги, та іншу символіку і атрибутику зі своїм найменуванням.
1.8. Не має самостійного балансу, не відкриває у відповідних банківських установах поточні та інші рахунки.
1.9. Не несе відповідальності за зобов’язаннями держави, держава не несе відповідальності за зобов’язаннями «ГУ». Втручання держави та службових осіб у діяльність «ГУ», так само як і втручання «ГУ» у діяльність державних органів, службових осіб та у діяльність інших організацій не допускається, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
1.10. Не переслідує комерційних цілей і не ставить перед собою завдань щодо отримання прибутку.
1.11. З метою виконання завдань, визначених у цьому Положенні, начальники, заступники начальників і співробітники «ГУ» за дорученням «Служби» мають право в установленому порядку:
1.11.1. Виступати учасниками цивільно-правових та господарських відносин.
1.11.2. Бути позивачами та відповідачами у судах, господарському або третейському судах тощо.
1.11.3. Одержувати від органів державної влади та управління, органів місцевого самоврядування інформацію необхідну «ГУ» для реалізації своїх цілей та завдань.
1.11.4. Вносити пропозиції до органів влади та місцевого самоврядування з приводу розвитку громадянського, демократичного суспільства.
1.11.5. Вчиняти інші дії, незаборонені чинним законодавством України.
1.12. Адреса статутних органів адміністрації та управління: Україна м. Київ вул. Костянтинівська, 63 "д"
Розділ 2. Мета, завдання та види діяльності.
2.1. Основною метою діяльності «ГУ» є сприяння утвердженню людської гідності та честі, відродженню громадянського суспільства на основі вітчизняних і світових історичних традицій, інформування громадськості про можливість захисту прав людини шляхом звернення до неурядових організацій, які здійснюють той чи інший напрям правозахисної діяльності в кожному регіоні, сприяють налагодженню контактів та співпраці з представниками органів державної влади.
2.1.1. Здійснення правозахисних функцій з розгляду звернень громадян, виявлення та оприлюднення проявів корупційних діянь, поновлення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення наслідків корупційних діянь державних службовців усіх рівнів та співробітників органів місцевого самоврядування, виконання зобов’язань за умовами положень пунктів Угод «Служби економічної безпеки» підписаних з юридичними, фізичними особами та відділами і підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Державної податкової адміністрації, Кабінету міністрів України, Радою Національної безпеки і оборони України, Адміністрацією Президента України та інше.
2.1.2. Реалізація та виконання цільових Програм «Служби» на території України та за кордоном, розширення відносин у галузі соціально-економічних, інформаційних, економіко-правових, охоронних, наукових, просвітницьких, культурних та в інших напрямках національної безпеки держави з органами місцевого самоврядування, розширення зв’язків з усіма зацікавленими юридичними та фізичними особами в Україні по здійсненню правозахисної діяльності у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян».
2.2. Головним завданням «ГУ» є представництво і захист інтересів «Служби» в соціально-економічній та правовій сферах; участь у формуванні та становленні громадянського суспільства, розбудові демократичної, правової та соціальної держави; надання інформаційної та організаційної допомоги фізичним і юридичним особам, які своєю діяльністю сприяють розвитку економічного та інтелектуального потенціалу держави; реалізації соціальних, економічних, наукових, творчих, культурних, національних, релігійних, інформаційних та інших законних прав і свобод громадян.
2.3. Для виконання завдань «ГУ» у встановленому чинним законодавством України порядку реалізує в процесі своєї діяльності наступні завдання:
2.3.1. Визначає основні напрямки перспективи розвитку, організації і структури місцевих територіальних управлінь.
2.3.2. Сприяє практичному здійсненню та розповсюдженню загальнодержавних, місцевих та міжнародних програм, спрямованих на формування суспільного розуміння важливої ролі демократичного, громадянського, інформаційного суспільства та зв’язків із громадськістю.
2.3.3. Сприяє формуванню і відстоюванню громадянської позиції та захист конституційних прав громадян (громадянських, політичних, соціальних, економічних культурних, екологічних, релігійних та ін.), захист прав певних прошарків населення (жіночі, молодіжні, дитячі тощо), захист прав окремих категорій громадян, зокрема ветеранів, інвалідів, чорнобильців, військовослужбовців, солдатських матерів, колишніх політичних в’язнів та репресованих, працівників підприємців, споживачів, ошуканих вкладників, представників національних меншин, біженців та ін.
2.3.4. Захищає законні інтереси громадян у державних та громадських органах та організаціях.
2.3.5. Сприяє діяльності засобів масової інформації та Інтернет видань, сприяє розвитку інформаційної інфраструктури масових комунікацій.
2.3.6. В рамках загальнодержавної програми начальники, заступники начальників і співробітники, інспектори та радники мають мету змінити громадянську свідомість та втрачену активність громадян в антикорупційних заходах, яка сформувалася через зневіру і суспільну апатію більшості населення та створити «Єдину систему антикорупційного захисту» .
2.3.7. Сприяє залученню широких верств населення до активної інформаційної, суспільної, наукової, культурно-просвітницької діяльності.
2.3.8. Сприяє захисту інтересів в галузі науки і освіти, впровадженню науково-освітніх програм.
2.3.9. Сприяє та підтримує розвиток міжнародних контактів громадян, громадських та благодійних організацій.
2.3.10. Організує, здійснює пошук та залучення партнерів для задоволення своїх інтересів.
2.3.11. Здійснює активну участь у роботі, яка спрямована, зокрема, на розвиток і зміцнення соціально розвинутої інфраструктури «Служби».
2.3.12. З метою досягнення цілей приймає участь у формуванні, розробці та реалізації будь-яких заходів тощо, спрямованих на розвиток правових знань в Україні, сприяє проведенню різноманітних правових досліджень у різних галузях права, приймає участь у підвищенні рівня знань фізичних та юридичних осіб у різних галузях правових знань, сприяє формуванню правової культури у фізичних та юридичних осіб і поваги у них до норм діючого законодавства України, ліквідації проявів правового нігілізму.
2.3.13. Сприяє організації та проведенню різноманітних (у тому числі і наукових) досліджень, наукових та пізнавальних конференцій, круглих столів тощо.
2.3.14. Сприяє підготовці серед громадян осіб з високим рівнем правових знань та правової культури.
2.3.15. Бере участь в організації та проведенні роботи з роз’яснення положень чинного законодавства України серед широких верств населення та юридичних осіб.
2.3.16. Сприяє організації та бере участь у видавництві і розповсюдженні методичних, довідкових, інформаційних та інших друкованих матеріалів, літератури та періодики.
2.3.17. Сприяє органам охорони здоров’я у проведенні оздоровчо-профілактичних заходів для підтримки здорового образу життя, а також в організації медичного контролю.
2.3.18. Сприяє та бере участь в організації інформаційного забезпечення та пропагування правових знань у різних галузях суспільного життя.
2.3.19. Бере участь у розвитку міжнародних зв’язків у різних галузях суспільного життя з зарубіжними організаціями і установами.
2.3.20. Здійснює захист законних інтересів і турботу про ветеранів.
2.3.21. З метою досягнення цілей сприяє організації та бере участь у пропаганді і популяризації фізичної культури, спорту та туризму серед широких верств населення.
2.3.22. Приймає участь у виборчих процесах, у тому числі, спостерігає за виборчим процесом, виконує інші дії, передбачені для організацій України виборчим законодавством.
2.3.23. Сприяє духовному єднанню суспільства навколо єдиної Церкви, східного обряду.
2.3.24. Здійснює благодійницьку діяльність та приймає участь у благодійних акціях.
2.3.25. Здійснює будь-які інші дії, які не заборонені діючим законодавством України та відповідають меті, завданням, правам та можливостям статутної діяльності «Служби».
2.3.26. Бере участь у підготовці та погодженні складу робочих груп для участі у переговорах, конференціях, консультаціях, сесіях та інших заходах двостороннього та багатостороннього співробітництва по протидії корупції.
2.3.27. Бере участь у переговорах з представниками ділових кіл, установ та організацій з питань протидії корупції та усунення наслідків корупційних діянь, надає методичну, правову та інформаційну допомогу у сфері антикорупційної діяльності та економічної безпеки.
2.3.28. Розробляє тематичні місцеві та загальнодержавні програми з питань «Протидії корупції в органах влади і місцевого самоврядування», «Захисту іноземних громадян, громадян без громадянства та національних меншин», «Економічної безпеки та відшкодування шкоди завданої фізичним або юридичним особам корупційними діяннями представників державної влади».
2.4. «ГУ» надає допомогу органам і підрозділам правоохоронних та силових структур у визначені правових та організаційних засад запобігання корупції, економічної безпеки, та внутрішнього контролю за дотриманням антикорупційного законодавства:
2.4.1. Виявляє та оприлюднює прояви корупційних діянь.
2.4.2. Усуває наслідки корупційних діянь державних службовців усіх рівнів та співробітників органів місцевого самоврядування.
2.4.3. Готує пропозиції щодо вдосконалення антикорупційної та правозахисної політики з питань, що належать до компетенції «Служби».
2.4.4. Здійснює підготовку проектів угод, договорів, протоколів зустрічей, а також інших документів антикорупційної діяльності і погоджує їх з зацікавленими сторонами.
2.4.5. Бере участь у підготовці та погодженні складу робочих груп для участі в переговорах, конференціях, консультаціях, сесіях, візитах та інших заходах двостороннього та багатостороннього співробітництва з протидії корупції.
2.4.6. Бере участь у переговорах з представниками ділових кіл, установ та організацій з питань протидії корупції на усунення наслідків корупційних діянь.
2.4.7. Бере участь у діяльності місцевих органів з протидії корупції, виконує інші антикорупційні дії, що впливають з покладених на співробітників, інспекторів та радників «ГУ» завдань.
2.4.8. Сприяє активізації процесу формування свідомої і активної позиції громадянського суспільств щодо подальшого розвитку державної антикорупційної політики та підтримки громадських ініціатив з участі у цьому процесі.
2.4.9. Сприяє реалізації громадянами України конституційного права на участь в управлінні державними справами та контролю за діяльністю усіх органів державної влади у сфері формування та реалізації державної антикорупційної політики.
2.4.10. Забезпечує врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень у сфері державної антикорупційної політики.
2.4.11. Інформує органи державної влади і органи місцевого самоврядування про факти порушень посадовими особами органу влади підпорядкованими (підконтрольними) йому установами антикорупційного законодавства, фінансово-бюджетної дисципліни, зловживання керівником органу службовим становищем.
2.4.12. Проводить аналітичні дослідження та оприлюднює данні ефективності роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
2.4.13. Проводить аналітичні дослідження результатів проведення та виконання приписів що до планових профілактичних заходів, спрямованих на запобігання корупційним проявам, що здійснюються в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
2.4.14. Бере участь у проведенні експертизи нормативно-правових актів, організаційно-розпорядчих документів, що видаються органами місцевого самоврядування, з метою виявлення розбіжностей між ними, а також прогалин правових норм, що можуть по-різному тлумачитися, або використовуватися для вчинення корупційних діянь та інших невідповідностей, вносить пропозиції керівнику органу (установи) щодо їх усунення або скасування відповідних актів (документів).
2.4.15. Проводить у встановленому законом порядку заходи з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного порушення, або невиконання вимог антикорупційного законодавства, за фактами нецільового або неефективного використання бюджетних коштів, інших службових зловживань, порушення вимог до проведення службових розслідувань в органах державної влади та місцевого самоврядування.
2.4.16. Перевіряє у встановленому законом порядку повідомлення, звернення громадян, юридичних осіб, а також інформацію, оприлюднену у друкованих, аудіовізуальних та електронних засобах масової інформації, щодо причетності до вчинення корупційних дій, інших зловживань працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.
2.4.17. Отримує, узагальнює та опрацьовує інформацію щодо корупційних та інших протиправних проявів з боку працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, готує пропозиції і рекомендації щодо мінімізації негативного впливу.
2.4.18. Звертається до керівника органу державної влади та місцевого самоврядування з поданням про притягнення посадових осіб цього органу до відповідальності за незаконні рішення, дії або бездіяльність.
2.5. «ГУ» ставить своєю метою об’єднання громадян для відродження християнської духовності, прилучення до української і слов’янської культури та її популяризації, вивчення мови, історії і звичаїв українського народу, а саме:
2.5.1. Відродження національної свідомості, росту духовного, культурного, освітнього, соціального, економічного рівня громадян, що проживають в Україні.
2.5.2. Захист соціальних, професійних і громадянських прав національних меншин.
2.5.3. Співробітництво, прагнення до розширення зв‘язків з об’єднаннями та товариствами національних меншин в Україні та діаспорами в інших державах, українськими культурними центрами за кордоном, з Міжнародною Організацією Об’єднаних Націй та іншими неурядовими інституціями.
2.5.4. Проведення заходів по захисту прав і свобод іноземних громадян, громадян без громадянства та взаємодія з цих питань з консульськими відділами і міжнародними правозахисними організаціями.
2.5.5. Захист прав людини, людської гідності, материнства і дитинства, надання допомоги старим, самотнім, інвалідам, сиротам.
2.5.6. Організація роботи національних конкурсів, семінарів, конференцій, симпозіумів, виставок, фестивалів, добродійних й громадських акцій.
2.5.7. Проведення заходів на підтримку діяльності єдиної Церкви, східного обряду.
2.5.8. Проведення заходів щодо вивчення, узагальнення, оприлюднення наслідків негативного впливу на громадянське суспільство, законність діяльності та юридичні підстави розміщення закритих (таємних) іноземних організацій їх філій і представництв (представників), масонських лож і клубів, лицарських Орденів і Приоратів, радикальних релігійних угруповань, течій, сект, братств, посольств, місій та місіонерів усіх конфесій на території України.
2.5.9. Проведення заходів з протидії тотаритаристським організаціям, діяльність яких спрямована на повне домінування в державі та на насадження власних ідеологічних доктрин і свого світогляду у досягненні політичної і економічної влади, через перерозподіл фінансово-матеріальних ресурсів держави на користь «елітної» верхівки керівництва цих організацій.
Розділ 3. Особовий склад, права та обов’язки.
3.1. «ГУ» формується та функціонує на таких принципах:
3.1.1. Добровільність вступу та виходу.
3.1.2. Законність та гласність.
3.1.3. Рівноправність особового складу «ГУ».
3.1.4. Широке та всебічне обговорення питань діяльності, а також активна участь усього особового складу у вирішенні цих питань.
3.2. Начальниками, заступниками начальників і співробітниками (Старшими детективами та детективами) «ГУ» можуть бути громадяни України, які визнають це Положення, дотримуються його вимог, дотримуються принципів християнської моралі, досягли 25-річного віку та добровільно готові приймати участь у діяльності «ГУ».
3.4. Прийом до «ГУ» здійснюється на підставі добровільного рішення, шляхом подачі на ім’я начальника «ГУ» особистої заяви.
3.5. Рішення про зарахування до складу «ГУ» приймається виключно начальником.
3.6. Документи про зарахування до «ГУ» видаються начальнику, заступникам начальника і співробітникам (Старшим детективам та детектавам), а копії цих документів зберігаються в архіві «Служби».
3.7. Діяльність «ГУ» припиняється за особистою заявою начальника, заступника начальника і співробітника (Старшого детектива та детектива), або за рішенням начальника, чи відповідного заступника начальника місцевого підпорядкування, уповноваженого на це начальником за грубе порушення вимог Положення «ГУ» та законодавства України.
3.8. Начальники, заступники начальників і співробітники (Старші детективи та детективи) «ГУ» мають право:
3.8.1. Брати участь в діяльності «ГУ» статутних органів та інших місцевих управлінь «Служби».
3.8.2. Вносити на розгляд статутних органів «Служби» пропозиції з питань діяльності «ГУ», брати участь в обговорені цих питань.
3.8.3. Добровільно вийти зі складу «ГУ», попередивши про це письмово начальника «ГУ» шляхом подання відповідної заяви не пізніше як за місяць до дня свого виходу.
3.8.4. Начальники, заступники начальників і співробітники ( Старші детективи та детективи) «ГУ» мають також інші права, передбачені чинним законодавством України, статутними документами та локальними актами «ГУ», що приймаються відповідними статутними органами «ГУ» в межах їх повноважень.
3.9. Начальники, заступники начальників і співробітники (Старші детективи та детективи) «ГУ» зобов’язанні:
3.9.1. Дотримуватися вимог Положення про «ГУ», локальних актів «Служби», що приймаються відповідними статутними органами в межах їх статутних повноважень, та виконувати рішення Голови «Служби», начальника «ГУ» заступника начальника місцевого підпорядкування та інших заступників начальника, керівників інших статутних органів «Служби», прийнятих в межах їх статутної компетенції.
3.9.2. Виконувати взяті на себе у встановленому порядку перед «ГУ» зобов’язання, що стосуються інтересів «ГУ».
3.9.3. Утримуватися від дій, які можуть принести шкоду «ГУ» або нашкодити репутації.
3.9.4. Своєчасно і у повному обсязі виконувати службові повноваження за дорученнями «ГУ».
3.9.5. Підкорятися у своїй діяльності вимогам та усім локальним актам, що приймаються відповідними статутними органами «Служби» в межах їх статутних повноважень.
3.9.6. У будь-яких ситуаціях підтримувати високий авторитет «ГУ» та «Служби» вживати всіх заходів для захисту честі і гідності.
3.9.7. Надавати необхідну допомогу іншим начальникам, заступникам начальників і співробітникам (Старшим детективам та детективам) «ГУ».
3.9.8. Стояти на засадах християнської моралі, наполегливо і гармонійно розвивати свою особистість.
3.9.9. Гідно нести звання начальника, заступника начальника і співробітника (Старшого детектива та детектива) «ГУ», чесно і відкрито виступати проти аморальності.
3.9.10. Виконувати інші обов’язки, передбачені чинним законодавством України, Положенням про «ГУ», що приймаються відповідними статутними органами «Служби» в межах їх статутних повноважень.
Розділ 4. Порядок утворення і діяльності – місцевих управлінь.
4.1. «ГУ» утворюється і діє за місцевим територіальним принципом.
4.2. Діяльність «ГУ» здійснюється на підставі рівноправності начальників, заступників начальників і співробітників та інспекторів (Старших детективів та детективів), самоврядування, законності, гласності, активної участі начальників, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) у вирішенні всіх питань діяльності «ГУ».
4.3. Оперативне керівництво «ГУ» здійснюється Головою «Служби».
4.4. Голова «Служби»:
4.4.1. Затверджує Положення про « ГУ», вносить в нього зміни і доповнення.
4.4.2. Приймає і змінює структуру «ГУ».
4.4.3. Приймає рішення про припинення діяльності «ГУ» .
4.4.4. Може своїм дорученням передати частку своїх повноважень до компетенції начальника управління, заступникам начальника і співробітникам (Старшим детективам та детективам).
4.4.5. Начальник «ГУ» затверджує (та відкликає по закінченню строку призначення) начальників місцевих управлінь, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів).
4.4.6. Начальник «ГУ» приймає рішення з питань, які віднесені діючим законодавством України, Статутом «Служби» та Положенням про «ГУ» до його компетенції.
4.4.7. Начальник «ГУ» скликає наради заступників начальників місцевого підпорядкування по мірі необхідності, але не менше одного разу на місяць.
4.4.8. Начальник «ГУ» забезпечує статутні органи «Служби» усім необхідним для виконання «ГУ» своїх повноважень.
4.4.9. Начальник «ГУ» забезпечує прийом та звільнення, до особового складу начальників, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) на конкурсній основі.
4.5. Кількість начальників, заступників начальників і співробітників (Старщих детективів та детективів) «ГУ» встановлюється відповідним рішенням Голови «Служби».
4.6. Начальники, заступники начальників і співробітники (Старші детективи та детективи), які входять до складу «ГУ» поза штатом, не є посадовими особами та штатними працівниками «Служби», не отримують за виконання своїх обов’язків винагороду (заробітну плату тощо) як штатні співробітники «Служби».
4.7. На всіх начальників, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) «ГУ» розповсюджуються права та обов’язки у відповідності до Кодексу законів про працю.
4.8. Внутрішня структура «ГУ»:
4.8.1. До внутрішньої структури «ГУ» належать органи управління сформовані за територіальним місцевим принципом.
4.8.2. Рішення про утворення і формування органів управління приймається начальником «ГУ»
4.8.3. Місцеві органи управління «ГУ» формуються строком на один рік, за територіальним місцевим принципом з представників відповідних територіальних громад.
4.8.4. Місцеві органи управління «ГУ» ведуть представницьку діяльність щодо поширення та роз’яснення цілей та завдань «ГУ» .
4.8.5. Заступники начальника за місцевим принципом, не можуть самостійно формують кількість та особовий склад співробітників управління.
4.8.6. Заступники начальника «ГУ» здійснюють загальне керівництво управлінням за територіальною ознакою, розробляють та подають на затвердження начальника «ГУ» план роботи місцевого органу управління.
4.8.7. Заступники начальника забезпечують виконання рішень начальника «ГУ», здійснюють інші функції, щодо керівництва місцевим органом управлінням.
4.8.8. Штатні та позаштатні заступники начальника очолюють місцеві територіальні органи управління у складі «ГУ» та виконують Статутні та інші повноваження як представники «Служби».
4.8.9. Поза штатні заступники начальника не є посадовими особами «ГУ» та працівниками «Служби», не отримують за виконання своїх обов’язків винагороду (заробітну плату тощо), не приймають і не звільняють заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) місцевих органів управління, не вживають до них заходів заохочення та стягнення. Можуть мати декілька заступників, а також інших співробітників (інспекторів та радників), які направляються у відрядження та відзиваються наказом начальника «ГУ» для виконання обов’язків у містах України.
4.8.10. За довіреністю (дорученням) заступник начальник вирішує питання діяльності місцевого органу управління, які обумовлені вимогами довіреностей (доручень) виданих начальником «ГУ».
4.8.11. Заступник начальник місцевого органу управління зобов’язаний – зберігати службову таємницю і конфіденційну інформацію.
4.9. У дорученнях начальника «ГУ» може виконувати наступні дії:
4.9.1. Виступати учасником цивільно-правових відносин «ГУ».
4.9.2. Представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси заступників начальника і співробітників (інспекторів, радників, Старших детективів та детективів) у державних та громадських органах від імені «Служби» та «ГУ».
4.9.3. Брати участь у політичній діяльності.
4.9.4. Одержувати від органів державної влади та управління, органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації цілей і завдань «ГУ».
4.9.5. Вносити пропозиції до органів влади та управління.
4.9.6. Розповсюджувати інформацію і пропагувати ідеї та цілі «Служби» та «ГУ».
4.9.7.Розповсюджувати та впроваджувати основні базові принципи Організації Об’єднаних Націй.
4.9.8. Представляти, у межах наданих йому повноважень, інтереси «ГУ» у зносинах з господарюючими суб’єктами та владними структурами органів місцевої влади, а також з міжнародними організаціями.
4.9.9. Готувати пропозиції щодо вдосконалення антикорупційної політики «ГУ» з питань, що належать до компетенції «ГУ».
4.9.10. Здійснювати підготовку проектів угод, договорів, протоколів зустрічей, а також інших документів пов’язаних з антикорупційною та правозахисною діяльністю «ГУ» і погоджувати їх з зацікавленими сторонами.
4.9.11. Брати участь у підготовці та погодженні складу робочих груп для участі в переговорах, конференціях, консультаціях, сесіях, візитах та інших заходах двостороннього та багатостороннього співробітництва по протидії корупції.
4.9.12. Брати участь у переговорах з представниками ділових кіл, установ та організацій з питань протидії корупції та усунення наслідків корупційних діянь.
4.9.13. Вивчати загальні тенденції розвитку місцевих економічних зв’язків і рівень конкурентоспроможності.
4.9.14. Інформувати начальника «ГУ» про економічні, комерційні, соціальні, юридичні, релігійні, екологічні та інші умови, необхідні для успішного ведення антикорупційної діяльності, формувати з цією метою відповідні бази даних.
4.9.15. Надавати начальнику «ГУ» інформацію стосовно ділових пропозицій іноземних організацій щодо антикорупційного співробітництва та сприяти популяризації пропозицій «Служби» за межами України.
4.9.16. Надавати консалтингову, методичну, правову та інформаційну допомогу у сфері антикорупційної та правозахисної діяльності.
4.9.17. Забезпечувати в межах компетенції реалізацію політики «ГУ» стосовно комерційної таємниці, контроль за її збереженням.
4.9.18. Брати участь у діяльності інших місцевих управлінь з протидії корупції в органах влади і місцевого самоврядування.
4.9.19. Виконувати інші антикорупційні та правозахисні дії, що впливають з покладених завдань на особовий склад місцевих територіальних управлінь.
4.9.20. Брати участь в організації та проведенні роботи з роз’яснення положень чинного законодавства України серед широких верств населення та юридичних осіб.
4.9.21 .Сприяти та брати участь в організації інформаційного забезпечення та пропагування правових знань у різних галузях суспільного життя.
4.9.22. Сприяти духовному єднанню суспільства та дотримання принципів християнської моралі.
4.10. Заступник начальник місцевого органу управління несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань і за здійснення ним своїх функцій та створення умов для виконання завдань «ГУ».
4.11. Підставами звільнення або відсторонення заступника начальника місцевого органу управління крім передбачених умовами угоди є – провадження дій, які спричинили або можуть спричинити шкоду діловій репутації «ГУ».
4.12.Начальник «ГУ» координує роботу місцевих органів управління, вирішує інші питання діяльності місцевих органів управління, які віднесені діючим законодавством України, Положенням та Статутом до його повноважень.
4.13. Порядок утворення і припинення діяльності «ГУ», місцевих органів управління визначається за рішенням Голови «Служби».
4.14. «ГУ» взаємодіє з державними адміністраціями, управліннями силових структур, територіальними громадами та громадськими організаціями за для впровадження Статутних завдань «Служби», підтримки начальників, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) місцевих органів управління «ГУ» та громадян України.
Розділ 5. Кошти.
5.1. «ГУ» утримується за рахунок коштів «Служби економічної безпеки».
5.2. Кошториси і суми винагороди та командировані виплати начальників, заступників начальників і співробітників (Старших детективів та детективів) місцевих органів управління визначає Голова «Служби», згідно з умовами угод та законодавства України.
Розділ 6. Облік і звітність.
6.1. «ГУ» не здійснює поточний, оперативний, статистичний, бухгалтерський і податковий облік результатів своєї діяльності, не надає статистичну, бухгалтерську та податкову звітність у встановленому чинним законодавством порядку.
6.2. «ГУ» складає і надає «Службі» фінансову звітність, не нараховує та не сплачує податки та інші обов’язкові платежі до бюджетів усіх рівнів відповідно до чинного законодавства, зокрема і податку на прибуток та податку на додану вартість.
6.3. «ГУ» не реєструється як платник податків та не сплачує податки за місцем знаходження.